Reprezentacja Brazylii za silna - przegrana zespołu narodowego Korei Południowej w fazie pucharowej mundialu!

Przegrana z brazylijską kadrą rezultatem 1:4 - bardzo słaby pojedynek reprezentacji narodowej Korei Południowej!

Aktualnie rozgrywane mistrzostwa świata są niezwykłe pod wieloma względami i nie ulega to wątpliwości. Zakończyły się potyczki grupowe, więc przyszła pora na to, co wielbiciele futbolu najbardziej uwielbiają. Oczywiście chodzi o pucharową drabinkę, gdzie klęska może Cię wyeliminować z turnieju oraz marzeń o zwyciężeniu pucharu świata. Polska reprezentacja przegrała w niedzielę z kadrą narodową Francji rezultatem 1 do 3 i została wyeliminowana z mistrzostw świata. Nie znaczy to jednak końca emocji dla piłkarskich sympatyków z naszego kraju, ponieważ turniej wciąż trwa. Na pewno trzeba śledzić grę narodowej reprezentacji Brazylii, gdyż z pojedynku na pojedynek prezentuje się o wiele lepiej. Spotkanie 1/8 finału z Koreą Południową, gdzie zawodnicy drużyny narodowej Brazylii postanowili urządzić sobie strzelanie w pierwszej połowie było tego fantastycznym przykładem. Bramka numer 1 dla reprezentacji narodowej Brazylii została strzelona już w szóstej minucie, a jej strzelcem był Vinicius Jr, który fenomenalnie poradził sobie w polu karnym z graczami defensywnymi przeciwnika.

I część była prawdziwą tragedią dla narodowej reprezentacji Korei Południowej. Szczególnie, że pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem reprezentacji Brazylii rezultatem 4:0. Następne bramki zdobywali Neymar Jr, Richarlison a także Paqueta. Obecni na trybunach futbolowi sympatycy mogli czuć satysfakcję, ponieważ mieli okazję podziwiać istny popis brazylijskiej kadry narodowej. Tempo tego spotkania znacząco spadło po przerwie. Gracze kadry Korei Południowej fantastycznie się bronili w momencie, gdy reprezentanci Brazylii usiłowali budować kolejne akcje. Pod koniec spotkania narodowa drużyna Korei Południowej zdobyła bramkę na otarcie łez, która była ozdobą tego pojedynku. Napastnik narodowej reprezentacji Korei Południowej zdecydował się na uderzenie z dystansu, a golkiper reprezentacji narodowej Brazylii nie miał szans na skuteczną interwencję. To starcie ostatecznie skończyło się wynikiem 4 do 1 dla narodowej drużyny Brazylii, która w następnej rundzie będzie się mierzyć z zespołem Chorwacji. Stawką tego starcia będzie awans do półfinału mistrzostw świata i gwarancja gry o medal.