Narodowa kadra Ekwadoru ogrywa narodowy zespół Kataru w inauguracyjnym meczu światowych mistrzostw!

W spotkaniu otwarcia mundialu kadra Ekwadoru pokonała narodową reprezentację Kataru!

Mundial to piłkarska impreza, która ma miejsce co cztery lata. Z całą pewnością piłkarscy kibice z całej świata czekają z niecierpliwością na inauguracyjny pojedynek turnieju. Przy okazji światowych mistrzostw w Katarze, który wystartował w poprzedni weekend było identycznie. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw świata, która wyglądała fenomenalnie poprzedziła pierwsze spotkanie. Jednak później nadszedł czas na piłkę nożną i piłkarscy kibice zebrani na trybunach oraz przez telewizyjnymi odbiornikami wyczekiwali dobrego spektaklu. Gracze narodowego zespołu Ekwadoru bardzo szybko zdobyli bramkę i już od początku meczu emocji nie zabrakło. Już po trzech minutach do siatki trafił Valencia i mogło się wydawać, że kadra Kataru będzie mieć naprawdę ciężko w tym meczu. Sędzia tego pojedynku postanowił jednak sprawdzić z pomocą systemu VAR prawidłowość tego gola i okazało się, że w momencie zagrania napastnik był na spalonym. W tym przypadku organizatorzy mundialu mieli więc mnóstwo szczęścia.

Kadra Ekwadoru pomimo anulowania pierwszego gola nie planowała zaprzestać ataków. Zawodnicy Ekwadoru cały czas mieli pod kontrolą tempo w tym pojedynku, non stop przy tym atakując. Parę minut później w akcji oko w oko z bramkarzem reprezentacji Kataru odnalazł się napastnik narodowego zespołu Ekwadoru i został powalony przez niego. Sędzia główny nie zastanawiał się ani chwili i wskazał na jedenastkę, a golkiperowi pokazał żółtą kartkę. Na gola jedenastkę zamienił gracz Ekwadoru Emmer Valencia. Na tle kadry Ekwadoru reprezentacja Kataru wyglądała bardzo źle. Golkiper drużyny narodowej Ekwadoru przez sporą część meczu był bezrobotny, gdyż po stronie piłkarzy Kataru nie widać było pomysłu na ten pojedynek. Bramka numer dwa dla narodowego zespołu Ekwadoru padła w 31 minucie, a strzelcem kolejny raz był Valencia. W pierwszej części pojedynku nie mieliśmy okazji oglądać już więcej goli. Oba zespoły w drugiej połowie znacznie zredukowały rytm i na boisku mało się działo. Finalnie mecz skończył się rezultatem 2:0 dla kadry Ekwadoru, która fenomenalnie zaczęła mundial. Z kolei narodowa drużyna Kataru znalazła się aktualnie w ciężkiej sytuacji i może mieć trudności z awansem do kolejnej fazy.