Kadra narodowa Argentyny zwycięża w finałowym pojedynku mundialu w Katarze!

Triumf drużyny narodowej Argentyny po rzutach karnych w finałowym meczu mistrzostw świata!

Z niecierpliwością sympatycy futbolu oczekiwali starcia finałowego, które miało odbyć się w niedzielę wieczorem. Bez wątpienia zakończone właśnie światowe mistrzostwa w Katarze były wyjątkowe pod wieloma względami. Mogliśmy obserwować naprawdę sporo emocjonujących pojedynków, oraz fenomenalnych goli i obron bramkarzy. Sympatycy piłki nożnej w Polsce także mogli być uradowani. Po ponad 30 latach polska kadra dała radę awansować z grupowych rozgrywek na mundialu, co można bez cienia wątpliwości nazwać swego rodzaju sukcesem. Nie chcemy się jednak skupiać na kłopotach polskiej piłki nożnej. W tej chwili zdecydowanie ważniejsze jest to, by zaprezentować jak świetnym zdarzeniem było finałowe spotkanie światowych mistrzostw, które rozgrywane były w Katarze. Rywalizowały ze sobą: obrońca tytułu mistrzowskiego reprezentacja narodowa Francji oraz drużyna Argentyny.

Największą postacią w narodowej kadrze Argentyny jest Messi, który przez wielu jest uważany ze najwybitniejszego zawodnika w dziejach tego sportu. W drużynie Francji za najwybitniejszego uznaje się Kyliana Mbappe, który wiele razy już udowodnił na tych mistrzostwach świata, że mimo młodego wieku, czeka go wciąż sporo triumfów. Finałowe spotkanie fantastycznie zaczęło się dla kadry narodowej Argentyny, która po I części prowadziła rezultatem 2:0, po trafieniach Leo Messiego oraz Angela Di Marii. Jednak trochę zaskakujący mógł być przebieg tego pojedynku, gdyż zawodnicy zespołu narodowego Francji totalnie nie mogli odnaleźć się na murawie. Dopiero w II części wystartowali do kontry i przyniosło to rezultaty. Dwie bramki w ciągu 2 minut zdobył Mbappe, doprowadzając tym sposobem do dogrywki. W trakcie dogrywki na prowadzenie ponownie wysunęła się kadra Argentyny i gdy mogło się wydawać, iż jest już po spotkaniu, do akcji kolejny raz wszedł Mbappe. Sędzia podyktował jedenastkę, a francuski napastnik zmienił go na gola. Spotkanie zakończyło się rezultatem trzy do trzech. Na piłkarskich kibiców zgromadzonych na trybunach czekały więc karne. Podczas rzutów karnych skuteczniejsza okazała się kadra Argentyny. W ten sposób Messi zdobył wszystkie tytuły, jakie mógł zdobyć w trakcie kariery piłkarza. Drużyna Francji zajmuje drugie miejsce, jednak z Mbappe w swoich szeregach bez najmniejszych wątpliwości za 4 lata ponownie rywalizować będzie o to trofeum.