Jakie funkcje pełni dno miednicy?

Jakie funkcje pełni dno miednicy?

Należałoby wiedzieć, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub określane jako mięśnie Kegla, to niezmiernie ważna partia mięśni, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymywanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie utrzymują także w poprawnej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. W związku z tym właściwie każdy z nas powinien w racjonalny sposób zadbać o to, aby były one nie tylko sprawne oraz mocne, ale także nie były zbyt napięte. Trudno też ukryć, iż mięśnie dna miednicy odpowiedzialne są za odpowiednie utrzymywanie moczu w ludzkim pęcherzu i dodatkowo poszczególnych narządów w brzusznej jamie.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w absolutnie profesjonalny sposób staramy się dokonywać możliwie najbardziej przyjemne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać niezwykle potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, klientom z problemami ginekologicznymi, urologicznymi a także proktologicznymi. Przy tego typu przeszkodach niezwykle ważny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku wskazane jest zwrócić uwagę na niektóre ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Stojąc, leżąc jak i siedząc również istnieje możliwość wykonywania ich. Fakt odnoszący się do tego, że przerwa pomiędzy skurczami powinna być szacunkowo tak samo długa jak skurcz, w czasie wykonywania kilku powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie ważny. Kiedy uzyskamy pewnego rodzaju kunszt, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy w zasadzie w każdej sytuacji, przykładowo w trakcie wracania autobusem do domu lub siedząc przed telewizorem. Regularne ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. Jest to wyjątkowo ważne w okresie ciąży.}