Porażka kadry narodowej Polski z reprezentacją Czech w pierwszym starciu zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024!

Porażka kadry narodowej Polski z reprezentacją Czech w pierwszym starciu zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024!

Narodowa drużyna Czech zwycięża narodową kadrę Polski w pierwszym meczu zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024!

Ubiegłe mistrzostwa świata w wykonaniu polskiej reprezentacji były średnio udane. Rzecz jasna nasi piłkarze zdołali awansować do fazy play-off, jednak nie każdemu podobał się styl, w jakim tego dokonali. Futbolowi sympatycy z naszego kraju zgodnie sądzili, iż zmiana na stanowisku selekcjonera jest konieczna. I między innymi dlatego prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Czesławem Michniewiczem. Fernando Santos został kolejnym selekcjonerem polskiej drużyny narodowej, a jego pierwszym poważnym rywalem była czeska reprezentacja. Było to pierwsze spotkanie w eliminacyjnych zmaganiach do Mistrzostw Europy 2024 i bardzo ważne było to, by zwyciężyć.

Humory w naszej drużynie Przed pierwszym gwizdkiem sędziego były dobre, lecz weryfikacja nadeszła naprawdę szybko. Czeska reprezentacja bowiem zdołała zdobyć dwa gole już po 3 minutach meczu. Zarówno dla sympatyków zgromadzonych na stadionie w Pradze, jak i zawodników to było ogromne zaskoczenie. Zawodnicy czeskiej kadry narodowej prezentowali się zdecydowanie lepiej od naszych graczy od samego początku spotkania i nie wiele wskazywało na to, że w drugiej połowie to się odmieni. Polska narodowa drużyna wyglądała trochę lepiej w drugiej połowie tego spotkania, jednakże to piłkarze z Czech strzelili trzeciego gola. Zdobywcą trzeciej bramki w 64. minucie był Kuchta. Gracze zespołu polskiego udało im się strzelić wyłącznie jedną bramkę na 3 minuty przed końcem spotkania. Należy zaznaczyć to, że ten pojedynek w wykonaniu polskiej narodowej kadry był kiepski. Z całą pewnością nie w ten sposób debiut w naszej reprezentacji wyobrażał sobie portugalski selekcjoner Santos. Polska drużyna w drugim meczu zmagań eliminacyjnych zmierzy się z reprezentacją narodową Albanii. Z całą pewnością w tym pojedynku polska drużyna narodowa musi wygrać.