Zatroszcz się o swoje dno miednicy

Zatroszcz się o swoje dno miednicy

Powinno się wiedzieć, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to niezwykle ważna grupa mięśniowa, która odpowiada m.in. za utrzymywanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Wspomniane mięśnie utrzymują również w poprawnej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Zatem właściwie każdy z nas powinien w odpowiedni sposób zadbać o to, aby były one zarówno mocne jak i sprawne, ale też nie były zbyt napięte. Mięśnie dna naszej miednicy odpowiadają za utrzymanie moczu w naszym pęcherzu i dodatkowo różnorodnych narządów w brzusznej jamie, co niewątpliwie trudno też ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w sprawny sposób staramy się uzyskiwać jak najbardziej przyjemne (jak to tylko możliwe) efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi oraz urologicznymi. W tego typu komplikacjach ogromnie istotny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy również warto zwrócić szczególną uwagę. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno siedząc, leżąc jak i stojąc. Należy prowadzić kilka skurczów mięśni dna miednicy takim sposobem, aby przerwa pomiędzy skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Kiedy dojdziemy do pewnego rodzaju kunsztu, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy tak naprawdę w każdej sytuacji, na przykład w trakcie wracania autobusem do domu lub też siedząc przed komputerem. Ćwiczenia dobrze wykonywane zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. Jest to wyjątkowo ważne w okresie ciąży.}